Jak wyczyścić kryształową lampę?
Jak

Obecnie na rynku oferta lamp kryształowych jest szeroka. Wiele unikatowych kształtów i wzorów doskonale prezentuje się w nowoczesnych, a także klasycznych wnętrzach, będąc ponadczasowym i nieocenionym elementem wystroju.

To jaki urok i smak potrafi wnieść do wnętrza ten rodzaj oświetlenia w pełni rekompensuje ich wymagającą naturę. Kurz, który gromadzi się na kryształkach lub kloszu może przyćmić efekt mienienia się kolorów w szkle, co powoduje, iż lampa nie prezentuje się w pełni idealnie.

W jaki sposób możemy dbać o wygląd naszego kryształu ?

- Czyszczenie na sucho - jeśli na lampie nie ma dużej ilości kurzu, można spróbować lekko przetrzeć ją suchą ścierką lub miotełką do kurzu.

Czyszczenie na mokro – jeśli lampa jest bardzo zanieczyszczona należy przetrzeć klosz lub kryształki na mokro. Temperatura wody, którą wykorzystujesz do mycia nie powinna przekraczać 27 stopni Celcjusza, ponieważ wyższa temperatura przyczynia się do ciemnienia kryształu. Możesz skorzystać z gotowych specjalnych środków przeznaczonych do mycia kryształu.

- Demontaż -  przystępując do mycia kryształu czasami warto pomyśleć o ściągnięciu lampy, szczególnie ułatwi to czyszczenie łańcuszków z kryształkami. Jeśli jednak nie chcemy, by łańcuszki zaplątały się możemy czyścić lampę nie zdejmując jej, wtedy warto upewnić się, że dopływ prądu jest wyłączony.

Rękawiczki – warto pomyśleć o założeniu rękawiczek, nasza praca będzie szybsza i sprawniejsza. Odciski naszych palców nie pozostaną na szkle, dzięki czemu efekt wizualny będzie znacznie lepszy.

Dlaczego pielęgnacja oświetlenia jest tak ważna ?

Po pierwsze efekt wizualny. Brudne rzeczy nie prezentują się dobrze, dlatego częste mycie kryształu może go rozjaśnić i pozwolić na mienienie się kryształków lub przebijanie się światła przez szkło, tworząc fantastyczny efekt. Po drugie zakurzony żyrandol oddaje mniej światła, co długofalowo może mieć negatywny wpływ na nasz wzrok. Po trzecie regularne czyszczenie kryształu sprawi, że oświetlenie będzie służyło nam dużo dłużej, a efekt będzie zadowalał nas każdego dnia.

 

                                                Lampa ALMERIA                                                                              Lampa DIAMONDIA                                             Lampa wisząca CADIZ

 

                                                                  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl