System szynowy - co warto o nim wiedzieć?
Zwróć uwagę na system szynowy

    Oświetlenie szynowe w ostatnich latach stało się popularnym rozwiązaniem dla przeróżnych wnętrz. Wiele osób uważa nawet je za niezbędny element w stylu industrialnym ale świetnie spisują sie w też w pozostałej stylistyce. Żyjemy w czasach w których wszyscy uwielbiamy łączyć swój styl z innymi, przełamując je o ten oświetleniowy detal, który jeśli użyjemy z opcją odpowiednich dekoracyjnych rozwiązań, będzie  stanowił fantastyczną ozdobę, a jednocześnie będzie wypełnieniem światła w przestrzeni. 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze systemu szynowego ?

1)    Plan

Warto już przed zakupem rozplanować dane pomieszczenie, w którym będzie znajdować się system szynowy. Należy uwzględnić położenie, długość szyn, ilość punktów świetlnych znajdujących się na nim, miejsce żródła zasilania.

2)    Fazy

 W zależności od indywidualnych potrzeb do wyboru są systemy jedno zakresowe (jednofazowe) i trzy zakresowe (trójfazowe). Oświetlenie na szynach "jednofazowych" można włączać i wyłączać jednocześnie, natomiast szyny "trójfazowe" pozwalają na tworzenie różnych wariantów. Przy oświetleniu "trójfazowym" możemy podzielić całość na 2-3 obwody, dzięki czemu mamy możliwość zaświecić tylko tych lampy, które są potrzebne w danym momencie bez konieczności świecenia pozostałych. 

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania :

- Jakie lampy dobrać do systemu szynowego?

Nasza strona internetowa posiada szeroki wachlarz opraw szynowych. Oferujemy pomoc w wyborze elementów oświetleniowych, dobierając kształt, kolorystykę, jak i funkcję jaką ma spełniać dany reflektor z doborem właściwego strumienia.

 

- Czy szyny można docinać?

Tak, szynę można dociąć do preferowanej długości.

 

- Czy można połączyć system 3-fazowy i 1-fazowym?

Nie, te systemy szynowe nie łączą się ze sobą.

 

- Czy zamontowane reflektorki można przesuwać?

Tak, system szynowy został zaprojektowany dla ustawienia oświetlenia według własnych potrzeb. Możemy przesuwać i ustawiać reflektory pod określonym kątem.

 

- Czy można zainstalować dodatkowe reflektory?

Oczywiście, w zasadzie na całej długości szyny można dopiąć dodatkowe reflektory.

 

                                                                                            Szynoprzewód PROFILE TRACK biały                            Szynoprzewód PROFILE TRACK biały

 

        

https://decolight.pl/pl/p/Szynoprzewod-PROFILE-TRACK-2-METRE-WH/12750     https://decolight.pl/pl/p/Szynoprzewod-PROFILE-TRACK-2-METRE-BL/12749

 

                           

                                                https://decolight.pl/pl/p/Lampa-PROFILE-BIT-PLUS-1pl-BL/12746            https://decolight.pl/pl/p/Oprawa-szynowa-PRESTON-12W-/10923           https://decolight.pl/pl/p/Lampa-PROFILE-EYE-SUPER-A-WH/12733

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl