Jak wybrać lampy do salonu ?
Jak wybrać lampy do salonu ?

Spoglądając na wiele tradycyjnych domów możemy spostrzec aranżacje wnętrz z typową, pojedyńczą lampą ( zazwyczaj żyrandolem ), w centrum każdego pomieszczenia. Celem takiej pojedyńczej lampy jest ustawienie światła w określonej barwie, które zazwyczaj było wystarczające dla całego pomieszczenia. Jak dobrze wiemy, to już przeszłość. Aktualnie posiadamy ogromny wybór lamp i szereg pomocy przy aranżacji wnętrza. Obecnie nasze salony i pokoje pełnią wiele funkcji, dlatego stawiamy na jak największą ilość lamp, które wpasują się w różne strefy pomieszczenia. Idealnym przykładem jest salon, w którym często możemy odpoczywać, uczyć się, pracować, jeść posiłki, zapraszać gości i organizować imprezy. Do każdej z tych czynności znaczące jest inne światło, dlatego wybór odpowiedniego oświetlenia jest bardzo ważny. Odpowiednio dobrane lampy, są nie tylko niezbędnym elementem wystroju, ale pomagają także skutecznie modelować wnętrze

Jak wybrać lampy do salonu ?

 Lampy wiszące

Jesteśmy przyzwyczjeni do faktu, iż lampa wisząca znajduje się w centralnym punkcie sufitu. To ciekawy pomysł, jednak warto pomyśleć również o dodatkowym oświetleniu, szczególnie gdy salon jest o dużych rozmiarach. Podłużne lampy nad prostokątnym stołem, czy pojedyńcza seria lamp nad barkiem mogą ożywić wnętrze.

Lampy podłogowe

Bardzo często słyszymy, iż lampy podłogowe zajmują dużo miejsca i są zbędne. Jednak to właśnie te lampy są fantastycznym elementem w kąciku do czytania, a gdy włączymy je wieczorem i ustawimy pod odpowiednim kątem, to właśnie one tworzą niepowtarzalny klimat, który zachwyci zaproszonych gości.

Kinkiety

Dodatkowe oświetlenie na ścianach możemy dopasować do swoich preferencji. Warto zastanowić się nad innym stylem lub barwą światła, dzięki której zmienimy charakter wnętrza. Szeroki wybór kinkietów -od małych okrągłych, po duże prostokątne, może być idealnym pomysłem na Twoje pomieszczenie.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl