Zwroty i reklamacje

Prawo odstąpienia

W przypadku, gdy zawierasz umowę jako konsument, masz prawo odstąpienia od Umowy w terminie 14.dni, bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin odstąpienia upływa 14.dni od dnia, w którym ty lub osoba trzecia (inna niż przewoźnik) wskazana przez ciebie wejdzie w fizyczne posiadanie towarów, a w przypadku wielu towarów dostarczanych osobno w ramach jednego zamówienia, po 14.dniach od dnia, w którym Ty lub osoba trzecia (inna niż przewoźnik) wskazana przez ciebie, wejdzie w fizyczne posiadanie ostatniego towaru.

W celu wykonania prawa odstąpienia, możesz poinformować Auhilon Deco Lighting pod adresem Domaniew 70, 05-840 Brwinów pod numerem telefonu 502 528 551 , w formie pisemnej e-mailem na adres deco@decolight.pl lub pisząc do nas wykorzystując formularz kontaktowy, o twojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej Umowy w formie jednoznacznego oświadczenia (na przykład listu przesłanego pocztą lub e-mailem). Możesz wykorzystać wzór formularza odstąpienia przedstawiony na stronie, lecz nie jest to obowiązkowe.

Do uznania terminu odstąpienia za zachowany wystarczy, że prześlesz swoją korespondencję dotyczącą wykonania przez ciebie prawa odstąpienia przed upływem terminu odstąpienia.


Skutki odstąpienia

W przypadku, gdy odstąpisz od niniejszej Umowy, zwrócimy ci wszystkie otrzymane od ciebie płatności, w tym koszty dostawy (za wyjątkiem dodatkowych kosztów związanych z dokonanym przez ciebie wyborem któregokolwiek sposobu dostawy innego niż najmniej kosztowny zwykły sposób dostawy, który oferujemy) bez zbędnej zwłoki, a w każdym razie, w terminie 14.dni od dnia, w którym zostaniemy poinformowani o twojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej Umowy. Dokonamy zwrotu wykorzystując ten sam sposób płatności, jak wykorzystany przez ciebie w czasie pierwotnej transakcji. W wyniku dokonania zwrotu, w żadnym razie nie poniesiesz żadnych opłat. Niezależnie od powyższego, możemy wstrzymać dokonanie zwrotu do czasu otrzymania przez nas towarów z powrotem lub dostarczenia przez ciebie dowodu zwrotnego wysłania towarów, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Towary powinny zostać odesłane z powrotem lub dostarczone na adres sklepu Domaniew 70,05-840 Brwinów bez zbędnej zwłoki i w żadnym wypadku nie później niż 14.dni od dnia, w którym poinformujesz nas o swoim odstąpieniu od niniejszej Umowy. Termin zostanie dotrzymany, jeśli prześlesz zwrotnie towary przed wygaśnięciem okresu wynoszącego 14.dni.

O ile nie przekażesz towarów do sklepu Auhilon Deco Lighting w Brwinowie, poniesiesz bezpośrednie koszty zwrotu towarów.

Ponosisz odpowiedzialność tylko za każdą zmniejszoną wartość towarów wynikającą z realizacji innych czynności niż konieczne dla określenia natury, cech charakterystycznych i funkcjonowania towarów.


Umowne prawo odstąpienia umowy

Możesz wykonać swoje prawo odstąpienia zgodnie z postanowieniem, jednakże powinieneś nas poinformować o swoim zamiarze odstąpienia od Umowy po prawnie obowiązującym okresie dla odstąpienia, a w każdym razie towary powinny zostać nam przekazane w terminie 14.dni od dnia dostawy wysłania produktów.


Wspólne postanowienia

Nie masz prawa do unieważnienia Umowy w przypadku, gdy dotyczy ona dostawy któregokolwiek z następujących produktów:

          Indywidualnie dostosowane pozycje
          Muzyczne CD/DVD bez ich oryginalnego opakowania foliowego.
          Towary zapieczętowane, które nie podlegają zwrotowi z przyczyn higienicznych, a które były odpieczętowane po dostawie.

Ponosisz odpowiedzialność za zmniejszoną wartość zakupionego produktu wynikającą z realizacji innych czynności niż te, które są konieczne dla określenia natury, cech charakterystycznych i funkcjonowania towarów. Twoje prawo do anulowania Umowy stosuje się wyłącznie do produktów, które są zwracane w nienaruszonym stanie lub w przypadku których pomniejszona wartość produktu nie przekracza drobnych wad wynikających z realizacji innych czynności niż te, które są konieczne dla określenia natury, cech charakterystycznych i funkcjonowania towarów. Żaden zwrot nie zostanie dokonany, jeśli produkty nie odpowiadają powyższym przepisom, tak więc prosimy zadbać o produkty znajdujące się w twoim posiadaniu. Prosimy zwrócić produkty używając lub załączając całe ich oryginalne opakowanie, instrukcje i inne ewentualne dokumenty, które towarzyszą produktom. Wraz z zamówieniem otrzymasz informacje dotyczące wykonania prawa do unieważnienia Umowy.

Z chwilą unieważnienia odpowiednie produkty zostaną zwrócone w następujący sposób:

Zwroty do sklepu Auhilon Deco Lighting:

Możesz dokonać zwrotu każdego produktu w naszym sklepie Auhilon Deco Lighting w Brwinowie.

Zwroty firmą kurierską

Przy zwracaniu produktów zorganizowaną firmą kurierską, należy skontaktować się z nami za pomocą formularza internetowego lub telefonicznie pod numerem +48 663 928 117 w celu poinformowania nas o nadaniu przesyłki. Produkt należy przesłać w oryginalnym opakowaniu.

Uprzejmie prosimy o zwracanie produktów wraz z dowodem dostawy, który otrzymałeś wraz z dostarczonym produktem.Odpowiadasz za bezpośrednie koszty zwrotu produktów.

Możesz również skontaktować się z nami używając formularza kontaktowego lub zwracając produkt bezpośrednio na adres podany w dowodzie dostawy, który otrzymasz wraz z dostawą. Zachęcamy do jak najszybszego zwrotu produktu wraz z wypełnionym dowodem dostawy.

Prosimy zauważyć, że jeśli postanowisz zwrócić nam towary dostarczone „za pobraniem”, będziemy upoważnieni do obciążenia cię wszelkimi kosztami, jakie możemy ponieść.

Po sprawdzeniu artykułu poinformujemy cię, czy masz prawo do zwrotu zapłaconych kwot. Koszty dostawy zostaną zwrócone, gdy prawo odstąpienia zostanie wykonane w ustawowym okresie, a wszystkie towary, które znalazły się w danej przesyłce, zostaną zwrócone. Zwrot zostanie wypłacony jak najszybciej, w każdym przypadku w terminie najpóźniej 14.dni od terminu, kiedy powiadomiłeś nas o swoim zamiarze dokonania anulowania. Niezależnie od powyższego możemy wstrzymać dokonanie zwrotu do czasu otrzymania przez nas towarów z powrotem lub dostarczenia przez ciebie dowodu zwrotnego wysłania towarów, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Zwrot zostanie zawsze wypłacony z wykorzystaniem tego samego sposobu płatności, jak wykorzystany przez ciebie do dokonania twojego zakupu.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, możesz skontaktować się z nami używając naszego formularza kontaktowego lub dzwoniąc pod numer +48 663 928 1171.


Zwroty wadliwych produktów

W przypadkach, w których stwierdzisz, że w momencie dostawy produkt nie jest tym, który wskazano w Umowie, musisz niezwłocznie skontaktować się z nami, w szczególności używając naszego formularza kontaktowego, podając szczegóły dotyczące produktu i wady jakie posiada lub dzwoniąc do nas pod numer +48 663 928 117, gdzie poinformujemy cię, co powinieneś zrobić.

Dokładnie sprawdzimy zwrócony produkt i powiadomimy cię e-mailem w stosownym okresie, jednakże nie później niż w terminie 14.dni, czy produkt może być zrefundowany lub zastąpiony (o ile dotyczy). Powyższe nie ogranicza twojego prawa do żądania naprawy produktu lub obniżenia ceny, zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami. Zwrot pieniędzy lub zastąpienie artykułu nastąpi jak najszybciej, a w każdym razie w terminie 14.dni od daty, kiedy prześlemy ci e-mail potwierdzający, że zwrot pieniędzy lub zastąpienie produktu może zostać realizowane.

Kwoty zapłacone za zwrócone produkty należne z tytułu jakiegokolwiek uszkodzenia lub wady, gdy ona rzeczywiście istnieje, zostaną zwrócone w pełnej wysokości, w tym z kosztami dostawy związanymi z przesłaniem artykułu. Zwrot zostanie wypłacony z wykorzystaniem tego samego sposobu płatności, jak został wykorzystany przez ciebie do dokonania zakupu.

Wszystkie prawa ujęte w obowiązujących przepisach będą w każdym przypadku chronione.

Postanowienia zawarte w niniejszej Umowie nie wyłączają twojego prawa do wystąpienia do którejkolwiek organizacji publicznej zajmującej się ochroną praw konsumentów, w szczególności możesz zwrócić się do odpowiedniego rzecznika praw konsumentów, Inspekcji Handlowej, Federacji Konsumentów lub jakiejkolwiek innej instytucji zajmującej się ochroną praw konsumentów.

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl